Jakie dekoracje sprawdzą się w Twoim ogrodzie?

Małe dodatki w ogrodzie robią dużą robotę

Gdy uporaliśmy się z całym bałaganem na ogrodzie, jaki pozostawiła po sobie zima, możemy pokusić się o małe dodatki. Aby nasz skrawek ziemi był przyjemniejszy oraz bardziej komfortowy i żebyśmy chcieli spędzać w nim więcej czasu, należy wprowadzić delikatne urozmaicenie, poprzez wprowadzenie dekoracji tekstylnych ,metalowych, betonowych bądź drewnianych.

Ogród możemy urządzić w każdym stylu, niezależnie od aranżacji dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie donic, latarni oraz dekoracji tekstylnych. Abu uzyskać różnorodną strukturę w ogrodzie, dekoracje możemy ustawić na schodach, na tarasie, bezpośrednio na kostce brukowej czy na trawniku. Chodzi o to, aby poszczególne akcesoria ozdobne nie znajdowały się na tym samym poziomie.

Co wybrać do ogrodu

Aby zakupić odpowiednie dekoracje tekstylne, najpierw musimy odkurzyć swoje meble ogrodowe, bądź udać się do sklepu w celu ich zakupu. A więc jakie meble wybrać? Po pierwsze meble ogrodowe powinny być wygodne i zapewnić nam komfort, bo na pewno spędzimy na nich wiele czasu. A po drugie powinny posłużyć nam przez lata, dlatego podczas zakupu zwróćmy uwagę z jakiego materiału są wykonane oraz czy mają wszystkie atesty jakości. Oczywiście najważniejszym elementem podczas zakupu mebli ogrodowych jest sprawdzenie czy są one w ogóle przeznaczone do użytku zewnętrznego — nie każdy materiał nadaje się na ekspozycje zewnętrzną, zmienne warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, deszcz czy nasłonecznienie nie służą niektórym rodzajom mebli, dlatego należy zwrócić na to uwagę.

Dopiero teraz możemy zadbać o komfort i wygodę w ogrodzie dekorując meble kocami, pledami jak również wielobarwnymi poduszkami. Dobrze jest mieć wyznaczone miejsce na przechowywanie tekstyliów, dlatego w sklepach ogrodniczych można zakupić drewniane lub rattanowe skrzynie na niepotrzebne drobiazgi, nie zagradzając sobie przy tym miejsca w domu.

Na temat dekoracji ogrodowych można by się rozpisywać godzinami, ilość ozdób jaką oferują w dzisiejszych czasach producenci jest zaskakująca. Co roku możemy zauważyć w sklepach, co raz to nowsze rozwiązania do ogrodu — jednak my, nie mamy tyle czasu, aby przedstawić wszystkie możliwości udekorowania ogrodu, natomiast więcej na ten temat możesz się dowiedzieć czytając kolejny artykuł.

Pamiętaj, że planując nowy ogród bądź renowację obecnego, należy zastanowić się jak rozłożyć całą architekturę. Warto podzielić ogród na kilka punktów, gdzie osobno mogła by się znaleźć strefa odpoczynku, strefa rozrywki czy strefa dla zwierząt domowych, chyba nie chciałbyś uciąć sobie krótkiej drzemki obok hałasujących dzieci — to dlatego każdy architekt robi na samym początku projekt, aby wszystkie elementy były osobno, a jednak tworzyły całość.