Upiększ swój ogród unikatowymi akcesoriami oraz dekoracjami.

Ławki drewniane i skrzynie ogrodowe

meble do ogrodu - ławki

Gdy wszystkie prace porządkowe zostały już w całości wykonane, możemy zająć się dekoracją bądź tworzeniem nowych zakątków w ogrodzie. Co raz bardziej popularne w tym sezonie są palisady betonowe — niska cena, duża dostępność na rynku, ale i niezwykła trwałość. W dodatku można wybrać swoją palisadę, spośród wielu wzorów, kolorów oraz gotowych projektów.

Palisada ogrodowa znacznie podkreśli styl oraz architekturę Twojego ogrodu, jednak nie należy z nią przesadzać. Palisada ma wzbogacić działkę, natomiast zbyt duża kompozycja mogłaby przytłoczyć teren.

Chyba najbardziej znaną nam dekoracją jest donica ogrodowa. W dodatku, że sama w sobie może być ozdobna, to jeszcze w jej środku możemy umieścić przepiękną roślinność. Wybierając donice do swojego ogrodu, zwróćmy uwagę w jakim stylu zagospodarowana jest nasza działka — mieszanie ze sobą rozmaitych stylów czy aranżacji, nie zawsze jest dobrym pomysłem.

Jako wspaniałą dekorację możemy wykorzystać również światło. Zapalmy świeczkę Led w latarni czy ułóżmy instalację elektryczną wzdłuż ścieżki, za pomocą takich metod możemy wprowadzić do ogrodu wyjątkowy nastrój. Przy użyciu światła możemy również wyeksponować rzeźbę bądź roślinę, na której nam szczególnie zależy.

Pamiętaj, jednak aby lampy oraz całą instalację elektryczną, zaplanować przed założeniem ogrodu. Późniejszy proces montowania instalacji elektrycznej mógłby Cię naciągnąć na wysokie koszty oraz wiele strat, gdyż musisz liczyć się z wieloma wykopkami, aby pociągnąć kable po całym terenie działki.