Chcesz odnowić ogród na nowy sezon? Nie wiesz jak się tym zając? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych podpowiedzi.

Prace porządkowe w ogrodzie na początek

Kto z nas nie marzy o pięknym i wiecznie zielonym ogrodzie! Jednak jak wykonać prace porządkowe bez odpowiednich narzędzi! Każdy, kto jest posiadaczem działki czy ogrodu powinien mieć w swoich zasobach kilka najważniejszych narzędzi, które umożliwią wykonanie najprostszych prac w ziemi.

Zima czy budowa domu, za każdym razem zostawia niezły bałagan na terenie ogrodu, dlatego czynności takie jak uporządkowanie liści, gałęzi, chwastów, resztek pozostałych po budowie czy oczyszczenie ścieżek i chodników są nieustanną zmorą właścicieli. Dlatego, żeby uporządkować cały ogród przed nowym sezonem trzeba się nieźle namęczyć.

Skuteczne narzędzia ręczne do prac w ogrodzie

Narzędzia ogrodowe mają pomóc nam, uporać się z całym bałaganem szybko i efektywnie —z tego powodu przedstawiamy kilka przydatnych narzędzi, na pewno niektóre z nich was nie zaskoczą, jednak użyte raz wstąpią do naszego asortymentu na zawsze.

Z pozoru wszystkim znane, jednak nie zawsze doceniane, czyli grabie, które nadają się idealnie, gdy trzeba uporządkować trawnik czy rabaty z pozostałości po zimie — najlepiej wybrać grabie uniwersalne, które pomogą wykonać każda pracę w ogrodzie.

Kolejnym obowiązkowym elementem, przydatnym podczas porządków w ogrodzie jest sekator — z sekatorem w ręku przycinanie wszystkich gałęzi czy to krzewów czy drzew jest prostą i fajną zabawą.

Gdy już mamy pościnane wszystkie niepotrzebne gałązki, a ściółka i liście będą już zgrabione na stosy, nie pozostaje nic innego jak wykorzystanie taczki do przewozu odpadów. Bez taczki trudno będzie wykonać jakąkolwiek pracę w ogrodzie, jest wykorzystywana również do transportu ziemi czy nawozu po całym ogrodzie.

Wszelkie narzędzia ogrodnicze czy donice zakupicie w sklepie ogrodniczym ogrodowy24.pl

Skoro jesteśmy przy transporcie ziemi, to musimy wspomnieć, że żadne przygotowania na sezon nie będą udane jeżeli nie zadbamy o odpowiednie pH gleby oraz nie zapewnimy jej wystarczającej ilości minerałów. Przed sezonem letnim warto również zadbać o spulchnienie ziemi, za pomocą łopaty bądź bardziej zaawansowanej glebogryzarki.

Ostatnim elementem wiążącym cały ogród jest woda. Wielu z nas na pewno, chociaż raz w życiu myślało o zamontowaniu automatycznego nawadniania ogrodu, jednak większość wciąż pozostaje przy tradycyjnym wężu ogrodowym.

Wracając do instalacji wodnej, jest to całkiem dobre rozwiązanie, szczególnie kiedy mamy do czynienia z dużym terenem. W zależności od tego jaki stopień zaawansowania systemu nawadniającego wybierzemy, taki też będzie jego koszt. Oczywiście na początku nie musimy porywać się na drogie inwestycje, mimo to zaoszczędzimy znacznie więcej czasu i wody niż podczas tradycyjnego podlewania.

ÿ