Donice drewniane

Jak wybrać donice do ogrodu

Wszyscy wiemy, że donice drewniane sprawdzą się idealnie jako element ozdobny ogrodu, tarasu czy balkonu. Jednak jak zabezpieczyć je przed warunkami atmosferycznymi panującymi w naszym kraju? Oczywiście zawsze możemy przenieś taką donice w bezpieczne i kryte miejsce, jednak po co to robić, gdy mamy tyle środków ochronnych do wyboru? Więc przejdźmy do sedna tematu, jakie narzędzia oraz materiały będą nam potrzebne do zabezpieczenia donicy.

Donice drewniane mają wiele zalet, jedną z nich jest ich naturalność, dzięki której wtapiają się w niemal każde tło ogrodu. Jednak, aby prezentowały się tak efektownie musimy najpierw o nie zadbać — donice drewniane narażone są na wiele czynników pogodowych jak wilgoć czy zmiany pogodowe.

Niezabezpieczenie donic może skutkować puchnięciem drewna, pękaniem, odkształcaniem się, powstawaniem mchu czy pleśni na produkcie. — Można jednak temu w bardzo szybki i prosty sposób zapobiec, wystarczy poprawnie wykonana impregnacja.

Zabezpieczenie produktu przed wilgocią możemy spokojnie wykonać w domowych warunkach, przy zastosowaniu profesjonalnych środków impregnacyjnych. Jedyna zasadą jest to, aby cały proces wykonać solidnie oraz dokładnie, dzięki temu mamy pewność, że donice drewniane posłużą nam przez wiele lat, nawet podczas okresu zimowego. Sprawdź donice drewniane w naszym sklepie już teraz.